+A A -A

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsrail'e meydan okudu: Bizim de farklı yaptırımlarımız olacaktır

-A A +A
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(ABD) Tarih seni affetmeyecek, bu gerçeği göreceğiz. İsrail'i hiç affetmeyecek, bunu da göreceğiz." dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İngiltere temasları kapsamında İngiltere Başbakanı May ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası toplumu ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin harekete geçmeye,  (Filistin'deki) bu zulme son vermeye davet ediyorum." dedi.
 
"Tarih İsrail ve ABD'yi asla affetmeyecek"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(ABD) Tarih seni affetmeyecek, bu gerçeği göreceğiz. İsrail'i hiç affetmeyecek, bunu da göreceğiz." dedi.
 
"Dünyaya çok güçlü mesajı İstanbul'dan vereceğiz"
 
Erdoğan, "(İİT Olağanüstü Zirvesi) Dünyaya çok güçlü mesajı İstanbul'dan vereceğiz." dedi.
 
"Kudüs'ün statüsünü değiştirecek her türlü adımdan kaçınılması şarttır"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kudüs'ün gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla gerekse uluslararası anlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan kaçınılması şarttır." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:
 
"Bu akşam bir gelişme daha duydum, onlar (İsrail) Kudüs'teki büyükelçimizle ilgili bir karar alma noktasına gelmişler. O karar eğer arzu etmediğimiz şekilde gerçekleşecek olursa, bizim de farklı yaptırımlarımız olacaktır."
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi.
 
"Amerika, böyle bir katliama zemin hazırladı"
 
Baş başa görüşmenin basına açık bölümünde May'a teşekkür eden Erdoğan, ekonomik ilişkilerde ticaret hacmini yükseltmeyi hedeflediklerini ve bu istikamette ilerlediklerini söyledi.
 
Savunma sanayinde İngiltere ile atılan adımlar olduğuna işaret eden Erdoğan, bölgesel sorunlara dikkati çekti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasıyla, bölge ciddi manada şu anda bir sıkıntının içerisine girmiş durumda." dedi.
 
Gazze'de şehitler ve 2 bini aşkın yaralı olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Bütün bu katliamı İsrail gerçekleştirirken ne yazık ki Amerika da böyle bir katliama zemin hazırladı." değerlendirmesinde bulundu.
 
Bu konuların ikili ve heyetler arası görüşmelerde ele alınacağını belirten Erdoğan, iki ülke arasındaki ilişkileri çok önemsediğini ifade etti.
 
Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 16.05.2018 - 12:09 -447-
Bu sayfayı paylaşın :