+A A -A

Meteoroloji kar tahminini açıkladı!

-A A +A
Meteoroloji Genel Müdürü İsmail  Güneş, Avrupa'da soğuk hava ve kuvvetli yağışlara neden olması beklenen Sibirya  yüksek basıncının Türkiye'de hava sıcaklıklarında önemli bir düşüşe yol  açmayacağını belirtti. 
 
    Genel Müdür Güneş, AA muhabirine, Avrupa'da soğuk hava ve yer yer  kuvvetli yağışlara sebep olması beklenen Sibirya yüksek basıncının Türkiye'ye  etkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
    Türkiye genelinde ılık, batı ve iç kesimlerde aralıklı olarak hafif  yağışlı devam eden havanın, yarın öğle saatlerinden itibaren yerini Orta  Akdeniz'den gelen yeni bir serin ve yağışlı sisteme bırakacağını ifade eden  Güneş, "Bu sistemin Pazar günü akşam saatlerinden sonra doğuya hareketi ve  Pazartesi günü doğu bölgelerde etkili olması ancak Pazartesi günü ülkemizin batısının yeni bir sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor." dedi.
 
    Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava  sıcaklıklarında bugün önemli bir değişiklik olmasının beklenmediğini aktaran  Güneş, kuzeybatı kesimlerden başlayacak yağış ile beraber kuzeyli rüzgarların da  etkisiyle hava sıcaklıklarında Pazar günü iç ve batıda 4 ila 8, Pazartesi günü  ise doğu bölgelerde 2 ila 5 derece azalma olacağını söyledi.

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 24.02.2018 - 18:05 -412-
Bu sayfayı paylaşın :