+A A -A

Tüm bebekler aynı dili konuşuyor.

-A A +A

Sabah bir çocuk ağlama sesi ile uyandım. Bu ses, torunumun sesine benziyordu. Kalktım, baktım mutfakta “Kızım sen mi ağlıyorsun?” dedim. “Hayır dede.” dedi. “Kızım dayanamam senin ağlamana.” dedim. Çocukların bebeklerin sesleri ne kadar da birbirlerine benziyordu. Kabe’de, Peygamberimizin  mescidinde namaz kılarken sadece çocuk ağlama sesleri geliyor. Bu ağlayan çocukların ağlamaları ve gülmeleri aynı. Bu ağlayan gülen çocukların hangi milletten hangi lisanı konuşuyor bilebiliyor muyuz? Bildiğimiz tümü aynı ağlıyor. Tüm dünya çocukları saflığın, temizliğin masumiyetin de temsilcileri.

Konuşma ve işitme alanında bir bilim adamı bir araştırma yapmış. Hemen hemen tüm bebekler aynı dili konuşuyor sonucuna varmış.
Dünün çocukları bugünün büyükleri. Bugünkü dünyamız hali ortada. Çocuklarımızı yaradılışına uygun kalmalarını ne kadar sağlayabilirsek o kadar yaşanabilecek bir dünya kurabiliriz.

Sabah torunlar kalkınca “Bana birer gençlik öpücüğü verin. Siz beni öperseniz genç kalırım.” derim. İnşallah saflıklarından ve temizliklerinden de  bize de geçer. Ben bütün çocukları çok seviyorum. Allah benim yaratılışıma böyle bir güzellik ve özellik vermiş. Allah’a hamdolsun şükürler olsun.

 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 14.05.2018 - 12:51 -816-
Bu sayfayı paylaşın :